• Türkçe
  • English

 Dekan Mesajı

Prof. Dr. Bekir Tevfik AKGÜN
Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekan V.

bekirtevfik.akgun@yeditepe.edu.tr

Günümüz iş dünyasının dinamikleri dijitalleşmeyle birlikte küresel ölçekte hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşamaktadır. İşletmecilik ekosisteminde meydana gelen bu gelişmelerin baş döndürücü hızına son dönemlerde hep birlikte tanık oluyoruz. Ülkemizin tüm kademelerinin bu değişim ve dönüşüme adaptasyonları sürecinde Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi olarak; yeni iş modelleri, inovasyon, bilgi teknolojileri, dijitalleşme ve tedarik zinciri gibi konuların sektörel faaliyetlere entegrasyonunu yakından izliyor, bu doğrultuda programlarımızı yenilemeye ve ders yelpazemizi genişletmeye devam ediyoruz. Program içeriklerimizi yalnızca kuramsal temelde değil, aynı zamanda uygulamaya dönük sektörel iş birlikleri, stajlar ve modüler sistemler içeren laboratuvar eğitimleri ile desteklemekteyiz.

Fakültemizi, eğitimin geleceğine yön verecek programlar ve yetkin kadrolar ile geliştirirken, öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında Dünya ve Türkiye ekonomisinin ve dijital dünyanın ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlara sahip bir birey olmaları için var gücümüzle çalışıyoruz.

Tarihçe

2004 yılında kurulan Ticari Bilimler Fakültesi, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektronik Ticaret ve Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası Finans, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ulaştırma Sistemleri, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümlerini bünyesinde barındırmıştır.

2022 yılına dek 9 bölümüyle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Ticari Bilimler Fakültesi, 04 Ağustos 2022 tarihli ve 31913 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 5919 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi olarak yeniden yapılanmıştır. 

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesinde; Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü ve Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü yer almıştır.

Elektronik Ticaret ve Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası Finans, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümleri ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yer almaktadır.

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü 2001 yılında, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 2008 yılında ve Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü 2019 yılında öğrenci alarak eğitime başladılar.

Dekanlarımız

2023-. . . . Prof. Dr. Bekir Tevfik Akgün (Vekâleten), Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi
2022-2023 Prof. Dr. Ahmet Aydın (Vekâleten), Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi
2020-2022 Prof. Dr. Rıfat Kamaşak, Ticari Bilimler Fakültesi
2004-2020 Prof. Dr. Fahrettin Ömer Gökay, Ticari Bilimler Fakültesi