Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü'nde Okumanın Ayrıcalığını Yeditepeli Bilir!

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü


► Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Uluslararası Öğrenci Değişim Programları

► Sıkça Sorulan Sorular


Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü


► Fotoğraflarla Ticari Bilimler Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü, günümüz karmaşık iş ortamlarında başarıyla faaliyet gösterebilecek, yaratıcı, yenilikleri özümseyebilen, disiplinlerarası alanda etkin, yetkin ve çok yönlü profesyoneller ile bilgisayar yazılımı geliştirecek uzmanları yetiştiriyor. Araştırma ve problem çözme yeteneği gelişmiş, yaratıcı, nesnel analitik düşünce yapısına sahip, yöneticiler ile bilişimciler arasında iletişimi sağlayacak, önderlik vasfına sahip bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor. Fakültemizde, sektörün ileri gelen kuruluşları ile (Cisco, SAP, Oracle, vb.) gerçek hayatın içinde eğitime yönelik yakın işbirliği yapılarak, öngördükleri program değişiklikleri uygulanıyor. Yazılım, web ve ağlar, işletim sistemleri ve veri tabanları konularının yanında, uygulama fırsatı veren staj ve bitirme ödevi gibi yükümlülükler öğretimimizin temel unsurları arasındadır.


Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız, e-ticaret, bankacılık, sigortacılık ve muhasebe alanlarında proje yöneticisi, yöneticilik, danışmanlık, sistem tasarımcı ve yöneticisi, ağ yöneticisi, veri tabanı sistemleri uzmanı, web tasarımcısı, programcı ve yazılım geliştiricisi, bilişim güvenlik uzmanı gibi bilişim teknolojisi ile ilgili pozisyonlarda çalışabiliyor.

► Mezunlarımız► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 14 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dahil 09:00 - 17:30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar, Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak, akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak, Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

 

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz