• Türkçe
  • English

Turizm İşletmeciliği Bölümü

Yeditepe Üniversitesi Online Tanıtım Günleri (21 Temmuz – 14 Ağustos 2020)

► Turizm İşletmeciliği Bölümü (Online Tanıtım)

Bölüm Hakkında

Murat Yücelen

Doç. Dr. Murat Yücelen
Bölüm Başkanı

murat.yucelen@yeditepe.edu.tr 

Ticari Bilimler Fakültesi bünyesindeki Turizm İşletmeciliği Bölümümüz, ülke ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer alan turizm ve onunla ilişkili tüm sektörlere donanımlı profesyonel yönetici ve girişimci adayları kazandırma amacını taşımaktadır.

Bölümümüz birçok yönü ile benzer programlardan ayrılmaktadır. Akademik kadromuz sektörün önde gelen kurumlarına uzun yıllar başarıyla hizmet vermiş, sektörde ekol sayılabilecek, bağlantıları güçlü bir eğitimci kadrosundan oluşmaktadır.

Öğrencilerimiz, kendilerini sadece otel işletmeciliği alanında geliştirmekle kalmayıp turizmle ilgili birçok sektör hakkında bilgili ve donanımlı bir şekilde bölümümüzden mezun olmakta; seyahat planlamasından havayolu hizmetlerine, lojistikten otel yönetimine kadar pek çok alanda uzmanlaşma imkânına sahip olmaktadırlar.

Bölüm programımızda dört alan kapsamında eğitim verilmekte olup, turizmin boyutları olan:

1) Konaklama (Otelcilik-Hospitality)

2) Ulaştırma (Havacılık-Transport)

3) Satış, Pazarlama, Dağıtım (Sales, Marketing, Distribution)

4) Destek Hizmetleri (Support Logistics) 

mezuniyet sonrası istihdam çeşitliliği ve fırsatları yaratmaktadır.

Sektörel deneyimli akademik kadromuz sayesinde sınıf içi uygulamalar, vaka çalışmaları, online simülasyon management game dersleri, seminer, fuar, havaalanı ve otel gezi turları sektörden yerli ve uluslararası misafir konuşmacılar ile desteklenerek öğrencilerimize gerçek ortamlarında turizmi öğrenme ve anlama imkanı sağlanmaktadır.

Simülasyon dersleri ile sektör profesyonelleri tarafından yürütülen simülasyon dersleriyle öğrencilere şirket kurma, yönetme, rekabet üstünlüğü kazanma ve sürdürebilme gibi yetenekleri birinci elden edinme fırsatı ile eşsiz bir deneyim sunulmaktadır.

Gerek edindikleri yönetsel ve mesleki teorik bilgilerini iş ortamında uygulayabilmeleri, gerekse mezuniyet sonrası iş bulmalarını kolaylaştırmak açısından staj programları uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz, bu sayede sektör temsilcileri ile tanışma olanağı bulurken mezun olmadan iş teklifi alabilmektedirler.

Öğrencilerimizin iş yaşamlarında rekabet üstünlüğü kazanmasını sağlamak amacıyla, eğitim dilimiz olan İngilizcenin yanı sıra ders programımızda ikinci bir yabancı dil (İspanyolca, Çince, Fransızca, Rusça, Almanca) zorunlu olarak yer almaktadır. Ayrıca, dileyen öğrencilerimiz ikiden fazla yabancı dil öğrenme fırsatına sahiptir.

► Akademik Programı görmek için tıklayınız

► Program Bilgi Paketini görmek için tıklayınız

 

Turizmde Kalite: SKALİTE

İlk kurulduğu günden beri kendisini sürekli geliştiren Bölümümüz, merkezi Paris’te bulunan Dünya Turizm Endüstrisi Profesyonelleri Derneği SKAL’ın ülkemizdeki temsilcisi Türkiye SKAL Kulüpleri Federasyonu'nun 980 üyesinin oyları ile “Turizm Oscar'ı” olarak kabul edilen “SKALİTE” Turizm Eğitiminde Kalite Ödülü'nü 2011 ve 2013 yıllarında iki kez kazanmıştır.