• Türkçe
  • English

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, mezunlarına profesyonel hayatta rekabet avantajı sağlayacak neler kazandırabilir?

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü mezunlarına rekabet avantajı ve deneyim kazanmaları açısından iki zorunlu staj imkânı ve zorunlu ikinci bir yabancı dil öğrenme fırsatı sunmaktadır. Öğrencilerimizin yurt dışı tecrübelerini artırabilmeleri için Erasmus Programı ile yurt dışına çıkmaları teşvik edilmektedir. Bölümümüz, düzenlediği çeşitli konferans ya da panellerle öğrencilerin, seçkin akademisyen ya da iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelmelerini amaçlamaktadır.    

 

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümünden mezun olduktan sonra kariyer imkanları / çalışma alanları nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü mezunlarımız, başta dış ticaret ile ilgili firmalarda, şirketlerin dış ticaret bölümlerinde, ithalat ve ihracat ile ilgili bölümlerde, bankaların dış işlemler servislerinde, gümrük, gümrükleme firmalarında, lojistik firmalarında, sigorta şirketlerinde görev alabilmektedirler.

Bunun yanı sıra, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunlarının görev aldığı bütün kamu ve özel sektör kurumlarında çalışma imkanı bulabilmektedirler.