• Türkçe
  • English

Uluslararası Finans Bölümü olarak ders programımızı her zaman etkin ve güncel tutmak amacıyla Dış Paydaşlar Kurulu üyeleriyle yakından çalışmaktayız. Dış Paydaşlar Kurulumuzun üyeleri sermaye piyasaları kurumlarını, denetim, bankacılık, yatırım danışmanlığı ve kurumsal sektörleri kapsayan çok uluslu kuruluşları ve Yeditepe Üniversitesi dışındaki akademik kurumları temsil etmektedirler. Teknik Analiz, Sermaye Piyasaları ve Finansal Hizmetlerin Pazarlanması gibi çeşitli derslerimiz de ya sektör uzmanları tarafından ya da onlarla işbirliği içinde verilmektedir.

Finans laboratuvarımıza veri akışı ve alım satım platformu sağlayan Foreks Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş,  yaptığımız düzenlemeyle, öğrencilerimize gerçek finansal piyasalar platformlarını kullanma konusunda eğitim ve sertifika sunmaktadır. Bilgi Merkezi kaynaklarımıza eskiden Thomson-Reuters Financial & Risk olarak bilinen Refinitiv veritabanını ekledik. Finans profesyonellerini bankacılık ve yatırım sektörlerinden ilgili konularda düzenli olarak davet ediyoruz. Ayrıca, Finans Kulübümüz de (YUFIN), Finansta Genç Araştırmacılar Forumu gibi aktivitelerle davet ettiği konuk konuşmacılar aracılığıyla öğrencilerimize düzenli olarak sektörle etkileşim olanağı sağlamaktadır. Bu aktivitelere ilişkin resimlerin bazılarını Kariyer Etkinlikleri sayfasında görebilirsiniz.

Staj fırsatlarını içeren şirketler listesi Kariyer Merkezimizde mevcuttur. Mezunlarımızın kariyerlerinde üstün başarılar elde ederek bize Dış Paydaşlar Kurulu üyeleri olarak geri dönmesi, etkileşimde bulunduğumuz şirketlerde karşımıza şirket temsilcileri olarak çıkmaları ya da öğrencilerimize iş imkanları  sunmak üzere kariyer fuarlarına katılmak için kampüse geldiklerinde bizleri de ziyaret etmeleri bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır.

Fakültemiz öğretim üyeleri Avrupa Birliği genelinde çeşitli ticaret odaları, iş dernekleri, eğitim ve öğretim programı geliştiricileri ile birlikte projeler üzerinde çalışmış ve bunlarla koordineli olarak proje önerileri geliştirmiştir.