• Türkçe
  • English

Türkiye' de ilk defa E-Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü dört yıllık bir lisans programı olarak Yeditepe Üniversitesi'nde kuruldu. 2015-2016 akademik yılı ile birlikte öğrenci almaya başlayan bölüm, e-ticaret alanına özgün ihtiyaçların karşılanması için gerekli donanıma sahip mezunlar vermeyi hedafliyor.

İnternetin fiziki mesafeleri ortadan kaldırması ve pazarların küresel hale gelmesi; rekabetin şiddetini arttırırken, işletmelerin sahip oldukları tüm enstrümanların da en verimli şekilde kullanılmasını zorunlu hale getirdi. Bu bağlamda, rekabet avantajı açısından önemli bir enstrüman olan elektronik ticaret (e-ticaret) tüm dünyada hızla yayılırken, birçok işletme tarafından da yeni iş modeli olarak kabul edilmektedir.

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Bölümü, öğrencilerin web tabanlı platformlarda gelişen yeni iş modellerini keşfetmelerine ve uygulamalara ait yeni trendleri anlamalarına olanak sağlamaktadır. Bölüm yönetim, finans, ekonomi, strateji , proje yönetimi ve girişimcilik ile E-İş, E-Pazarlama, elektronik müşteri ilişkileri yönetimi (E-CRM), veri tabanı yönetimi, web programlama, web tasarımı gibi bilişim teknolojileri konularını harmanlayan geniş tabanlı bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencileri gerçek zamanlı projeler ve sektörel uygulamalar ile elektronik ticaret alanındaki yeni kariyer fırsatlarına hazırlamaktadır.