BİZİ BİZDEN DİNLEYİN

 

      

 

 

 

 

 

Bölümümüz Öğrencisi Öykü Kılıç:

’Yeditepe Üniversitesi tüm bölümlerinde olduğu gibi bizim bölümümüzde de verdiği eğitimle bizlere sadece lisans diploması kazandırmıyor, aynı zamanda bizleri gerçek hayatın merkezinde tutarak deneyim kazandırıyor. Burada geleceğinize henüz öğrenciyken yön verebilir ve mezun olduğunuzda ayaklarının üstünde sapasağlam duran bireyler olarak buradan ayrılabilirsiniz. Eğitim dilinin İngilizce olmasının yanı sıra alabileceğiniz farklı yabancı dil dersleriyle de mezun olduğunuzda kendinizi ayrıcalıklı hale getirebilirsiniz.

Yine bir çift anadal öğrencisi olarak söyleyebilirim ki kariyerinize mezun olmadan yön vermek için Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünün hangi alanında faaliyet göstermek istiyorsanız kendinizi geliştirmek için çift anadal ya da yandal programlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle bölümümün de içinde yer aldığı Ticari Bilimler Fakültesi için şunu söyleyebilirim ki, fakültedeki bölümleri birbirleriyle harmanlayıp ortaya gelecek odaklı bir kariyer koyabilirsiniz. Çift anadal öğrencisi olarak ortak ve benzer dersler sayesinde de hem ders yükümü dengeleyip hem de ikinci anadalımda dönem uzatma kaygısı yaşamadan önüme bakabiliyorum.’’

 


 

Bölümümüz Öğrencisi Melda Müge Erdir:

‘’Yeditepe üniversitesinde Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde okumak benim üniversite hayalim ve ilk tercihimdi. Bu hayalimi tam burslu olarak gerçekleştirebildim. Yeditepe Üniversitesi gibi köklü bir kurumda başarı burslu bir öğrenci olarak eğitimime devam etmem, çalışma hayatında bir adım önde olmamı sağlayıp, pek çok iş görüşmesinde öne çıkmama yardımcı oluyor. İlk tercihim olmasında pek çok etken vardı; en önemlisi eğitimci kadrosu ve yurtdışı imkanıydı. Eğitimci kadrosu halen bile 'iyi ki' dediğim nice şeyden birisidir. Bunun yanında hazırlık okulunda verilen İngilizcemi fakültedeki Almanca eğitimimle harmanlayıp, bölüm için başlıca gereksinim olan yabancı dil eğitimimi tamamladım. Üniversitemizin  düzenlediği dil sınavına katılarak Exchange programına dahil oldum. Programla birlikte Amerika'daki University of North Carolina at Greensboro'da bir dönem eğitim aldım. Orada aldığım bütün dersleri burada saydırabildim ve yabancı dil bilgim oldukça gelişti. Artık uluslararası anlamda daha profesyonel olarak bölümüme ve gelecekteki mesleğime yaklaşabiliyorum. ‘’


 

Bölümümüz Öğrencisi Efnan Doğan:

’Mezun bir öğrenci olarak geriye dönüp baktığımda bir tek cümleyle bölümümü özetlememi isteseler ‘beklentilerin ötesinde' derim. 

Bölümüzün için diyebilirim ki her kriteriyle; ders olmanın ötesinde gerçek hayatın simülasyonu, öğretim üyeleri gerçek bir yol gösterici lider. Öğrencileri olan bizlerse, yönetici adayında olması gereken işletme öngörüsünü kazanarak mezun olmaktayız.

Kendi bölümümü okurken Uluslarası Finanstan yandal yapabilmiş, Amerika’da staj imkanı yakalamış ve bu bölümün bana kattığı bir adım önde olabilme şansıyla ‘süpervisor’ pozisyonunda çalışabilmiş, hayatımın en güzel beş ayı Avusturya’da hibeyle Erasmus yapabilmiş ve çok değerli öğretim üyelerinden ders alabilmiş bir mezun olarak kendimi özgüvenli, cesaretli ve güçlü hissediyorum.

İyiki Yeditepeliyim ve bu bölümün bir parçası olma ayrıcalığını hayatım boyunca taşıyacağım.’’

 

 

Lisans programları hakkında
bilgi almak için formu doldurun!